Půjčky Praha

o půjčkách, půjčování a penězích

Radičová na summitu unie: Podepsala rozpočtový pakt! – CAS.sk

Anketa

Těšíte se, že se venku oteplilo?

Mimo zůstali Británie a Česko. Podle komisaře unie pro hospodářské a měnové záležitosti Josého Manuela Barrosa je nová dohoda „důležitým krokem v rámci evropské integrace“ . V protikladu k pesimistickým prognózám fiskální pakt znamená, „že kráčíme od měnové unie ke skutečné hospodářské unii,“ dodal Barroso.

Podle stálého předsedy Evropské rady Hermana Van Rompuye pakt „opět přivede euro do klidných vod“. Dodal, že „smlouva je krátká a přesná“.

Radičová: Česko dostane opět po nose

Podle Radičové hnali Česko k odmítnutí paktu politické a nikoliv ekonomické důvody. Premiérka upozornila, že Česká republika se už dvakrát ve své historii bez smlouvy přidala na stranu Velké Británie, přičemž Britové pouze získali a Češi „dostali po nose“. Opět se Česká republika přidala bez smlouvy ke Velké Británii a opět dostane po nose , „uvedla Radičová v souvislosti s tím, že pouze Londýn a Praha odmítli podepsat fiskální dohodu.

Radičová dále uvedla, že euroskepticismus má v různých zemích různé podoby. „ Nejdříve jsme si dobře nohy nepolámaly, abychom byli součástí Evropské unie a západního světa. Teď, když jsme tam, tak začínáme dělat ramena, že nebudeme dodržovat dohodnutá pravidla ,“ upřesnila svůj popis Slovensku premiérka. A dodala, že v politice se takové věci vědí vymstít, což se podle ní České republice už dvakrát přihodilo.

Maďarů se Slovensko nezastaví! Naše země dnes dopoledne podepíše fiskální smlouvu, nepodepíše navrhovanou deklaraci v rámci zemí V4 bránící Maďarsko před sankcemi ze strany Evropské komise a odcházející vláda premiérky Ivety Radičové nepodpoří rozhodnutí EU o urychleném splácení půjček pro Řecko.

Britský premiér byl na summitu naštvaný Britský premiér David Cameron je nespokojen s průběhem summitu Evropské unie , uvedla během pracovní večeře evropských lídrů tisková agentura DPA.

Důvodem je skutečnost, že se jeho evropští partneři nezabývali seriózní plány na ekonomický růst, které předložilo Spojené království spolu s dalšími jedenácti zeměmi EU. „ Jsme dost překvapeni, že je tu dvanáct zemí, které říkají, že je třeba něco dělat, a jsou ignorovány ,“ prohlásil Cameron.

Rumunsko a Bulharsko zůstávají před branami Schengenu

Těsně před začátkem summitu se v užším formátu setkali nizozemský premiér Mark Rutto a dánská premiérka Helle Thorningová-Schmidtová s rumunským prezidentem Traian Basescu a bulharským premiérem Bojko Borisovem. Tématem jejich diskusí bylo rozšiřování schengenského prostoru.

Mark Rutto dnes pro média prohlásil, že Nizozemsko stále není spokojeno s úrovní boje proti korupci a organizovanému zločinu v obou zemích a proto nepodpoří jejich rychlý vstup do schengenské zóny. Tuto zprávu potvrdila i dánská premiérka, když po ukončení jednání ve čtveřici uvedla, že i přesto, že obě země už dávno splnily požadované technické kritéria, během tohoto summitu zelenou pro vstup do Schengenu nedostanou.

Autor: PROTEXT