28. 4. 2012 10:45, autor: jh, ama aktualizováno 28. 4. 2012 19:29
Nymburk – Jaký je Rozdíl mezi hospodařením Sazky za současného a minulého vedení? Jedna miliarda. Přesně o tolik dokázaly snížíte náklady ve společnosti noví majitelé. A to je hlavní důvod, proč dnes Český svaz tělesné výchovy rozhodl o podání žaloby na bývalého šéfa Aleš Hušák. Požaduje náhradu škody. Policie začala Rovněž Provera, zdá Sazka nezpronevěřila Téměř 230 milionu korun, které vydali zákazníci firmy T-Mobile na jare loňského roku prostřednictvím jejich terminály. Mobilní operátor od loterijní společnosti peníze nedostal. Sazka, Tehdy vedená právě Hušákem, si je podle ní přisvojila.
zdroj: isifa.com
Aleš Hušák
Pád českého loterijního giganta má jasného strůjce a Český svaz tělesné výchovy po Něm bude požadovat to, o co ho připravil. Tak sní závěrů valné hromady bývalého majoritního vlastníka Sazky, který plánuje proti exšéfovi Sazky Aleš Hušák Ostře zakročit. Podle předsedy ČSTV Miroslava Jansty je totiž viníkem většiny z toho, co Sazku postihlo.
Miroslav Jansta detailní rozebrat, kam behem let mizely peníze určené pro sport. Šéf ČSTV sportovce nešetřil. Nepřítomen a ještě donedávna nedotknutelný Aleš Hušák působil jako nejtemnější démon. „Firemní ošacení skoro 11 miliónů za dva roky, automobily 27 milionu, nájmy na automobily 15 miliónů. V době, kdy už jsme měli postavenou halu jsme si pořizovali vily , zámky, pozemky, vinařství, které nám samozřejmě hrozně pomohlo při naší činnosti. To je 846 miliónů. Umělecká díla za 32 miliónů. abych se mohli pobavit, tak jsme si udělali studii hazardního města za 43 miliónů. To je skoro miliarda, který mohla jít do vás, „Řekl Jansta.
Před konsternovanými zástupci sportovce přišly na řadu i platy, Milionové výlety na olympiádu a jiné akce, pochybné smlouvy a další nákupy vybavení. Předseda ČSTV Miroslav Jansta uvedli, že řetězec chyb začal již v devadesátých letech, kdy si Sazka vzala úvěr 800 miliónů na stavbu svého budoucího sídla. Za osudové pak označil rozhodnutí v roce 2001 o výstavbě nové arény. Aleš Hušák podle Jansty vůbec neodhadli a neřeší, kam až se náklady MOHOU vyšplhat. Sazka se tak dostala do kolotoče dluhů, že kterého už podle Jansty není úniku.
Představenstvo i akcionáři podle Jansty Husákovo vládnutí dlouho nečinně přihlíželi. A když se rozhodli zakročit, bylo už pozdě. Zákonnou Odpovědnost má ale podle čerstvého šéfa Českého svazu tělesné výchovy Aleš Hušák. Organizace teď proti němu proto podá žalobu o náhradu škody. Škoda, které za sebou Měl Aleš Hušák nechat, není malá. Jansta představil jeho příjmy. Oficiálně Měl brát přes pět milionu korun měsíčně. A utrácelo se i v dalších oblastech. Třeba desítky miliónů za sochy a obrazy.
Novému vedení Sazky se podařilo ušetřit miliardu na nákladech. Kdyby tak Sazka fungovala i před lety, splatila by podle Jansty výstavbu arény bez problémů. Teď ale výpadek příjmů Resi jednotlivé svazy, pro Které škodní. A pomoc Jím má i žaloba – požadovanou až miliardu korun ale nejspíš nezískají.
T-mobile: Sazka zpronevěřila 230 miliónů korun
„Zahájili jsme úkony trestního řízení pro Podezření z trestného činu zpronevěry,“ uvede mluvčí pražské policie Eva Kropáčová. Obviněný zatím nikdo nebyl. Více informací Kropáčová nesdělila. Podle mluvčí T-Mobilu Martiny Kemrové podal operátor loni v létě trestní oznámení na neznámým pachatelem, protože z právních expertíz a poslední smlouvy vyplývalo, že peníze nikdy Nebyly majetkem Sazky.
Podle Lenky Tiché, mluvčí insolvenčního správce Sazky Josefa čupka, se tato záležitost týká bývalého managementu firmy. „Pokud si policie vyžaduje po správci podklady pro trestní řízení, tak poskytneme součinnost, ale jinak je to věc bývalého managementu a insolvenčního správce se to netýká,“ oznámila Tichá. Doposud dřív přitom připustila, že právníci T-Mobilu MOHOU mit pravdu.
Mobilní operátoři KOLEKCE T-Mobilu pozastavili dobíjení kredity přes terminály Sazky v polovině loňského března. T-Mobile obnovil spolupráci s loterijní společností v lední letošního roku, konkurenčních operátorů Telefónica a Vodafone tak učinili již loni.
Hušák byl generálním ředitelem Sazky od roku 1995, loni postupně skončil ve funkcích generálního ředitele a předsedy představenstva loterijní firmy. Sazka se loni na jare dostala do insolvenčním a potu do konkurzu, Její podnikatelskou činnost převzala loni v listopadu firma SAZKA sázková kancelář, vlastněná finančními skupinami PPF a KKCG.
Zdroj: ČT24, ČTK