[1] Přímé volby prezidenta hrozí skandál. Možná budov některých kandidáti vyražen. Jak píše Mladá fronta Dnes , možná bude Země bez prezidenta. Úředníci na vnitra už si mezi sebou šeptají o ‚průšvihu s podpisy‘. Všech osm kandidovat na prezidenta, kterého odevzdali petici s 50 tisíci podpisy, má problém s Falešná či neplatnými jmeno. Příliš velký podíl ‚mrtvých duší‘ Může vesty až k Vyloučení kandidáta. V krajním případě by zůstalo ve hře jen ti, které nominovali poslanci. Ministerstvo vnitra dokončilo první kolo kontroly podepsal. U každého uchazeče o Hrad zkoumalo náhodně vybraný vzorek 8500 podepsal. U všech osmi kandidát našlo více než 3 procenta závadných jmen, coz byl horní limit. Proto musí listiny do druhého kontrolního kola, kde se zkoumá dalších 8500 podepsal. Informace potvrdli dva vedoucí pracovníci na vnitra, které si nepřáli zveřejnit jméno. Oficiální mluvčí ministerstva mlčí. Za druhé kontrole se budov procenta neplatných podpisů odečítat, a komu klesne počet jmen pod 50 tisíc, je z boje o Hrad vyřazen.
[2] Návrh Evropske komise na povinné, nejméně 40procentní zastoupení žen ve vedení velkých firem vyvolal Bouřlivé nesouhlasnou reakci české pravice. Jak píše deník Právo , směrnice zadá, aby se podíl žen na tuto metu dostal za šest až osm let. Nešlo by přitom o manažerské posty, ale o členství v dozorčích a správních radách. Nápad Evropská komise zkritizovala paradoxně i Nejmocnější žena Evropy, německá kancléřka Angela Merkelová. Hlavně jí vadí, že by se v této věci Melo Přijímá plošné celounijní rozhodnutí. Většina českých pravicových politiků a političek považuje návrh EK za nesmysl. Pro zavedení kvót se naopak vyslovili zástupci levicových stran. Šéf sněmovního výboru pro Evropske záležitosti Jan Bauer / ODS / sice připouští, že otázka zastoupení žen ve vedení firem není úplně špatná myšlenka, nesouhlasí ale s jejím načasováním. Předseda klubu TOP 09 Petr Gazdík považuje návrh za nesmysl, protože EU má k řešení důležitější problémy. Podle Soni Markové / KSČM / sice kvóty jako diskriminací můžete přímo vnímat, přesto je vítá. Soudal, že pomůžou srovnat startovného kouzlu mužů a žen, nebyla ženy Jsou Stejně vzdělané i schopné jako muži. Lituje však, že v ČR pro kvóty není dosud příznivé atmosféra, coz se podle ní projevuje v tom, že Nejsou dostatečné podmínky pro sladování profesního a rodinného života.
[3] Stát chce nádržím technickým školám. Filozofie je prý moc, píše Mladá fronta Dnes . Rektor Univerzity Karlovy v Praze Václav Hampl říká, že zavírání humanitních oborů by byla cesta do pekel. Naproti tomu rektor ČVUT Václav Havlíček varuje před hrozící katastrofou – nedostatkem studentů technických oborů. Vytýká jinym vysokým školám, že vychovávají nezaměstnané. Oba Mají Svým zpusobem pravdu. Současný trh práce i rozvoj průmyslu je turbulentního víc než kdykoliv v minulosti. Nyní v Česku chybí 120 tisíc Lidí s technickým vzděláním a přibývají stovky Ekonomi, učitelích či sociálních pracovníků. Zde poslední skupinu však budeme za deset let třeba, aby se postarala o rostoucí počet seniorů. Premiér Petr Nečas / ODS / zmínil potřebu Přírodovědecké, technických a biomedicínských oborů. Absolventy těchto škol firmy mnohdy neúspěšně shánějí. Kdyby taková situace trvala dlouho, mohly by firmy začít výrobu stehu do jiných zemí. A to by byl ekonomický problém. Premiér chce lákat maturanti k technice penez, POkud bude školné, tak některých obory ho budov mit jen symbolické. Jenže podle rektora Hampla to není tak prosté. Milovníka starořečtiny těžko přemluvit, aby začal studovat integrály a goniometrické funkce. Představa, že někoho, kdo jakž takže absolvuje střední školu, donutil, aby šel studovat Jaderné inženýrství, je absurdní, dodává rektor UK.
[4] Od ledna bude platit novela, kterého má vytisknout nepoctivé poskytovatelem úvěru. Lidové noviny uvádí Příklad penzistka, která si vzala úvěr 120 tisíc. Přecenila své možnosti, nezvládala splácet a přišla o dům, který garantovala. Podobné případy by se od nového roku nemele šťávou. Má tomu zabránit novela zákona o spotřebitelském úvěru. Jejím Cílem je větší ochrana před lichváři a nekalými praktikami. Hlavní změnou, které novela závad je právě ručení za půjčky. Bude zakázán ‚zjevné nepřiměřená‘ jistina. Nemele by tak docházet k tomu, že lichvářská firma získá za Půjčky v radu desítek tisíc korun nemovitost dlužníka. Podle právníka je však taková změna dvousečná. V praxi Může vesty i k situacím, kdy Bankovní instituce nebudou moci poskytnout spotřebiteli úvěr, Nebe nebude možné pro Zajištění pohledávky ručit nemovitostí. Banky však tvrdí, že jich se opatření – na rozdíl od neseriózních poskytovatelů – nedotkne. V propadlišti lichvářských dějin Mají skončit takové směnky a šeky. Návrh tým reaguje na časté neférové praktiky spočívající ve vyplňování bianco směnek.
[5] Kabinet Petra Nečase přežil stav akutního ohrožení a věci se daly rychle do pohybu, píše sloupek Lidových novin . Behem dvou dní skončil ministr dopravy, generální ředitel lesu a vláda doplnila Správní radu Všeobecné zdravotní pojišťovny, o coz se ministr zdravotnictví snažil od dubna. Skutečné důvodů změny se odhalí až s dels časovým odstupem. Hlavně VZP spojí za pozornost. Ministr Leoš Heger / TOP 09 / by Měl podle všeho mit ve správní radě většinu pro odvolání exposlance ODS Marka Šnajdr z postu předsedy i na výměnu generálního ředitele Pavla Horáka. POkud to tak dopadne, Petr Nečas zasloužíš uznání, jak v Těžké době podržel Švehla ministra proti mocenským obavám a ambicím části vlastní strany. Spojení Šnajdr – Heger nemohlo kvůli vyhroceným vztahům Dlouhodobě fungovat a premiér tak přispět ke stabilitě zdravotnictví. Není to koaliční ústupek TOP 09. Heger byl historicky asi jediným ministrem nuceným spolupracovat s nepřátelsky naladěným šéfem správní rady. Ani teď bohužel neznámé Skutečné důvodů odchodu pánů Šnajdr, Tluchoř a fuchsie že Sněmovna. Jejich příští kariéry i majetkové poměry stále vykazují vysoký stupeň veřejného zájmu.
[6] Domáce developera, Tvrdý zasažení křížit, začínají svede hlavu . Jak uvádí Hospodářské noviny , sečti škody Posledních Tří let, ale pomalu se vracejí na trh. Ne všichni přežily kříži v Původní podobě. Například do oslabené skupiny Orco se nedávno naboural investiční žralok Radovan Vítek, společnost ECM Milana Janků skončila v konkursu. Luděk Sekera patřil k tem šťastnějším. Jeho Sekyra Group tvrdí, že do budoucna se nevyplatí stavět velké rezidenční komplexy, smysl Mají soubory maximálně do stovky bytů. Velké ambiciózní projekty se v dohledné době nerozjedou. Na Rohanském ostrově by však rád realizoval ‚blob‘ podle projektu zesnulého Jana Kaplického. Tedy avantgardní stavbu netradičních tvarů a barev, které Kaplický Původně navrhl na pražskou Letnou jako sídlo Národní knihovny. O blob Sekyra jedná s vdovou po Janu Kaplickém a s architektkou Evou Jiřičná. Projekt by se musel oproti původnímu úmyslu změnit. Byl by trochu menší, aby se přizpůsobil novému Misty a takové knihovna z ní nebude.
[7] hájit Pavla ‚atentátníka‘ Vondrouše nemá smysl. Ten muž si škodí sám. V září to doložil útokem na prezidenta a pozdeji tým, že zveřejní část vyšetřovacího spisu s výslechem hlavy státu. To ale neznamená, že nemá smysl hájit pravidla, píše poznámka Lidových novin . Proč ho rakouská policie zatkla ve vidno jen proto, že byl na místě, kam právě mířil český prezident? Buď je Pavel Vondrouš opravdu nebezpečný pachatel či blázen a pak má být ve vazbě či v blázinci. POkud není nebezpečný, pak má mit volnost pohybu. Všeobecně Jsou známé Soudný verdikty, které v kauzách domácího násilí zakazují bývalému manželovi přiblížit se k bývalé manželce. Z Británii je znám případ, kdy soud zakázal člověka přibližně se k řece, v níži se předtím neúspěšně pokusil o sebevraždu. Ale vztahuje se nějaký takový verdikt na Pavla Vondrouše? Zakázal mu nějaký soud přiblížit se k prezidentovi? A přece byl za to zatčení. Je načase, aby v tom soud konečně udělal jasno. Kvůli pravidlům, kterého musí v liberálních státech platí pro každého stejné.
[8] Kuriózní případ Mají na stole jihlavští kriminalisté, uvádí deník Právo . Hledají člověka, který někomu naplánoval smrt a dotáhl to až k instalaci náhrobní desky. Muži zákona Mají nyní za úkol zjistit, zdá šlo o hloupá vtip, zda zdá nejde o signál daleko vážnější. Kamennou desku s mužským Jménem a život ohraničujícími daty, z nichž druhé je ještě budoucnosti, objevil na hřbitově badatel Vilém Wodák. Všiml si totiž, že podle údajů vytesaných do kamene 56 letý člověk na den Své smrti teprve čeká. Tým dnem má být magické datum 12. 12. 2012. Vlastníku hrobu, který žije mimo území kraje, zaslali Policista doporučený dopis se Žádosti o informace. Lidé zainteresovaní do případu vesměs předpokládají, že jde o nevkusný žert, jehoz široká publicita je přesně to, OC autorovi běží.
[9] Sedmadvacetiletá Pražačka Lucie objemu sama s batohem svět za Čtyři měsíce. Jak píše Právo , loni Se svými projektem vyhrála na festivalu letenku kolem světa. Z povolených Šest zastávek vystoupila v Chile i na Velikonoční ostrově, v Argentině, v Japonsku, ve Vietnamu a Kambodži, v Indonésii a na Madagaskaru. Festival Kolem světa, který Lucii Řadové splnil Její celoživotní sen, se bude letos konat opět, a to již tento víkend v Praze 9. Lucie se přihlásila do SOUTĚŽE s tím, že bude o cestě psát blog, natáčela, fotit a vše pak zpracuje a vyhrála. Podle jejich zkušenosti je svět mnohem bezpečnější, než si myslíme. Nejvíce ji ohromilo Japonsko, bylo to jako cestování v čase. Nejvíce si zamilovala Bali a nejvíc si pochutnala v Kambodži. I Když se nic špatného na cestě nestalo, přesto si prožila i slabší chvilky. Proniknout k lidem ve Vientamu se jí podařilo až Pote, co jim nabídněte pomoc na rýžových polích. Jediným momentem, kdy se bála, byla patnáctihodinová cesta přes Madagaskar autobusem, který podle místních často Přepadej lupiči.
References
- ^ Foto: Archiv ČRo 7 – Radia Praha (img. radio.cz)
- ^ Foto: Evropská komise (img.radio.cz)
- ^ Foto: Archiv ČRo 7 – Radia Praha (img.radio.cz)
- ^ Foto: Archiv ČRo 7 – Radia Praha (img.radio.cz)
- ^ Petr Nečas, foto: ČTK (img.radio.cz)
- ^ Foto: Archiv ČRo 7 – Radia Praha (img.radio.cz)
- ^ pavel Vondrouš, foto: ČTK (img.radio.cz)
- ^ Ilustrační foto: Archiv ČRo 7 – Radia Praha (img. radio.cz)
- ^ Foto: Ove Töpfer / stock.xchng (img.radio.cz)